TERÖRÜN LİDERLERİ ABD’SİZ  KOLKOLA TERÖRÜ LANETLEDİ! | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>TERÖRÜN LİDERLERİ ABD’SİZ KOLKOLA TERÖRÜ LANETLEDİ! 17.01.2015 17:22

TERÖRÜN LİDERLERİ ABD’SİZ KOLKOLA TERÖRÜ LANETLEDİ!

Üç ay kadar önce 08 Haber gazetesi aylık olmadan önce günlük köşe yazdığımda konular birikmiyordu. Önemli konuları anında değerlendiriyordum. Bu tarzda yazı yazan ne yazık ki çok az kişi var. Köşe yazı yazıp koca sütünü sadece karalayan, dolsun diye harfler yazan suya sabuna dokunmayan, yada görülmeyeni gören, yazılmayanı yazan köşe yazarı, fikir adamı çok az. 


Bu da Artvin adına talihsizliktir. Oysa doğruları yazdığınızda o kişiye, o ile hatta memlekete hizmet etmiş olursunuz. Yoksa “caklı”, “cekli”, “öyle yapmalı”, “böyle etmeli” gibi yuvarlak sözler yazan yazar çok fazla. Ne, ne yazdığını, ne, neden yazdığını, ne de amacını anlayabiliyorsunuz!.. Adeta zorunlu bir hobi olmuş gibi yazıların kimseye bir faydası yok elbet…
Kısa kısa geçerek birkaç konuyu birden yazacağım. Charlie Hebdo… Türkçesiyle yazayım, ŞarloEbdo olayı çok enteresan sonuçlar doğurdu ve çok garip fotoğraf kareleri çektirdi. 
 Öncelikle şunu söyleyeyim ki; İnsanların inançlarına hakaret etme hakkınız yoktur. Kim olursa olsun ve kim olursanız olun. İnsanların inançları kendileri için kutsaldır. Bu bakımdan Şarlo özgürlük sınırlarını aşmıştır. Bağnazlığı, yobazlığı, gericiliği elbette ki eleştireceğiz. Ama insanların kutsal değerlerine hakaret etmeyeceğiz. Hele hele peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) söz konusuysa karşınıza yaklaşık 2 milyar Müslüman toplumunu alırsınız. Bakın özellikle İslam ülkelerinin neredeyse tamamı, terörden, teröristlerden bıkmıştır. Ben şunu da söyleyeyim: Eğer Hz. İsa’ya, Hz. Musa’ya ve bir başka peygambere hakaret edilse yine böyle düşünür ve bunu yazardım. 
 Terör saldırısının ardından dünya liderleri 45 Cumhurbaşkanı, başbakanı veya eski cumhurbaşkanları başbakanları ülke kolkola teröre karşı yürüdü. Ama benim gördüğüm şey traji komik bir fotoğraftı. İnsan kasabı, çocukların katili Netanyahu teröre karşı yürüyordu(!!!). Terörün fosseptik çukuru adamları kolkolaydı!. Dünyadaki terörün nedeni olan Avrupa ülkeleri timsah gözyaşları arasında barış mesajları veriyordu. Nedense ben yürüyen insan cellâtlarını gördüm.  Ortadoğu’nun, Afrika’nın, kasaplarını gördüm!..
Ortadoğu’da, Türkiye’de, Asya’da, Afrika’da insan kasapları teröristlerin silahlarını acaba kim imal edip satıyor? Bu kanlı terör örgütlerini kimler kurup yönetiyor? Bu terör örgütlerini kim besliyor, kimler eğitiyor? Kolkola gezen bu adamlar cevap verebilir mi? Türkiye’de 40 binden fazla insanın ölümüne neden olan 35 yıldır süren terörü işte bu kolkola yürüyen insan cellâtları besliyordu. Ama iğnenin ucu kendilerine hafif batınca vay anasını oldu! Bakın Ebdo olayı başka bir acayipliği de ortaya koydu. ABD orada yoktu!. Hiç düşündünüz mü neden? 

Başbakan Davutoğlu gitti. Ama Cumhurbaşkanı gitmedi. Bu da başka bir soru işareti değil mi? Üstüne üstlük kızım sana söylüyorum, gelinim sen işit tarzında bir açıklamayla oraya katılanları eleştirdi. Bu taş Davutoğlu’na da gitti elbet. Ama kendisinin onayı olmadan Davutoğlu’nun gittiğine inanmıyorum. 

Yani burada tavşan kaç tazı tut felsefesini kullanıyor. Bu arada Hollande’nin Davutoğlu’na karşı yaptığı hareketi siz okuyucularımıza bırakıyorum. Türkiye’ye karşı Avrupa’nın bakışı artık çok net. Bu arada Cumhuriyet gazetesi neyin peşinde anlamış değilim. Hebdo saldırıdan sonra 60 binden 6 milyon baskı yaptı. Yani ölümlerden nemalandı. Sahi Cumhuriyet o karikatürleri yayınladığında kaç baskı yaptı? 
…..
BEN GÖRÜLMEYENİ GÖRÜYOR
 YAZILMAYANI YAZIYORUM!!!

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” gazetecileri sadece Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ağırladı, davet etti. Sohbet etti. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu biz gazeteciler için anlamlı bir jesttir. Başkan Kocatepe konuşmasını yaparken gazeteciliğin kuralları arasında olan cümle ile açtı. Gazeteci görülemeyeni gören, yazılamayanı yazan kişidir. Ama daha sonra haberi yaparken bana da sorun dedi. Eleştiri yaparken şevkimizi kırmayın dedi. 

Orada 40 kişi kadar gazeteci vardı. Ama kaç tane çalışan gazeteci vardı derseniz sıfırın bir önemi yok, 40’ın arkasındaki sıfırı alıyorum. Aşağı yukarı o kadardık. Orada söylediğimi buraya da yazıyorum; 

Güzel işler yaptığınızda her zaman yanınızdayız. Kocatepe’yi 9 aylık süreçte Allah aşkına kim eleştirdi. Nettin diye? Ben de şu 8’de 8 programına kadar 
eleştirmemiştim. 

Ama bazı şeyleri zamanında ve anında yazmazsanız sonrasında anlamsız oluyor. Gördüğümü ve fikirlerimi eleştiri sınırları içinde yazdım. Hatırlatırım ki bu da benim görevim. Ben gazetecilikte yağ peynir, lor satan şarküteri dükkânı açmadım. Daha çok baharatları tercih ediyorum. Biliyor musunuz tarihi İpekyolu Baharatlar için yapılmıştır. Evet, acıdırlar ama hem sizi hem yiyeceklerinizi koruyorlar. 

SOKAK HAYVANLARINA KARŞI GÖSTERİLEN 
İLGİSİZLİK BELEDİYENİN BAŞINI AĞRITACAK!

Şimdi kışın tam ortasındayız. Sokak hayvanları sahipsiz ve korumasız... Hayvan barınağına attığımız köpekler öldü. Bakın belediye için HAYDİKO bir şans. Ama bizim hızımıza ayak uyduramıyorlar. 

Artvin halkı gerçekten duyarlı. Derneğimizi kurduktan sonra gördük ki; ne çok hayvansever kendi imkânları ölçüsünde hayvanlara sahip çıkıyor. Ne yazık ki hayvanlardan nefret eden bazı kişiler sokak hayvanlarının itlaf edilmesini isteyecek kadar cani ve sevgi yoksulu. Biz dernek olarak Belediyeden ne istiyoruz? 

Belediyede çok sayıda personel çalışıyor. Bu konu çok önemli bir konudur. Hayvanları seven gönüllü iki kişiyi bir araç ile birlikte görevlendirmeli. Daha öncesinde belediye başkanı sokak hayvanlarıyla ilgili bir birim kurmalıdır. Geçmişteki belediye başkanı bunu yapmamış, o onun yanlışı ve eksiği hatta hatasıdır. 

 Ben şunu da söyleyeyim; Belediye bu şekilde duyarsız, isteksiz davranmaya devam ederse, Federasyonla muhatap kalacak. Artvin’in bu şekilde haberle anılmasını asla istemem. Bu kadar gönülden, gerçekten hiçbir karşılık beklemeden özveriyle çalışan bir derneğe maddi manevi destek vermezse kendi bileceği iştir. Önemli bir paydaşını kaybetmiş olur. Benden söylemesi...

 ESEN KALIN