AKLAMA PAKLAMA!.. | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>AKLAMA PAKLAMA!.. 23.01.2015 20:12

AKLAMA PAKLAMA!..

Özgür irade nedir? Doğru bildiğinizi korkmadan, kimsenin korku vesayeti altına girmeden söyleyebilmeniz ve ifade etmenizdir. Önünüze simsiyah bir tencere koyuyorlar. Bu tencerenin kime ait olduğunu bilmiyorsunuz. Size soruyorlar; “ bu tencere yeni mi, tem

Özgür irade nedir? Doğru bildiğinizi korkmadan, kimsenin korku vesayeti altına girmeden söyleyebilmeniz ve ifade etmenizdir. Önünüze simsiyah bir tencere koyuyorlar. Bu tencerenin kime ait olduğunu bilmiyorsunuz. Size soruyorlar; “ bu tencere yeni mi, temiz mi? Cevabınız; Dalga mı geçiyorsunuz? Bin kişiye gösterin aynısını söyler. İsli, kirli dersiniz.

 
Sonra aynı tencerenin sahibinin köy ağasının olduğu ve ağanın bu tencereyle ilgili olumsuz bir şey duymak istemediğini size iletiyorlar. Az önce tencere hakkında söylediklerinizi unutup, yepyeni muhteşem, harika pırıl pırıl bir tencere olduğunu söylüyorsunuz. Ama içinizden bunu asla onaylamıyorsunuz. İşte Özgür iradenin vefat ettiği an bu andır!. Türkiye’de ifade özgürlüğünün, Özgür İradenin var olduğunu iddia edenlere kısa bir hatırlatma yapayım dedim
…..
CHP Artvin’de 7 Haziran’da yapılacak seçimler için çok hızlı bir hazırlık dönemine girdi. Aday adayları ortaya çıkmaya başladı,  CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 22’nci dönem Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu ve Gazeteci İsmet Başar’ın aday adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Gazeteci İsmet Başar 24 Ocak 2015 tarihinde CHP Parti İl Binasında aday adaylığını açıkladı.  Yüksel Çorbacıoğlu’nun aday adaylığını ne zaman açıklayacağı henüz beli değil. Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Büyük Halk Buluşması” programıyla bir anlamda yeniden aday olacağı sinyalini vermiş durumda. Bunun dışında CHP Milletvekilliği için yeni adaylarında çıkabileceği konuşuluyor.
Şu an aday adaylık konusunda ilk resmiaçıklamayı yapan Gazeteci İsmet Başar’ı değerlendirmem gerekirse; Biz gazeteciler bu ülkede en çok göze batan, en zor işi yapan meslek gurubundayız. Hele hele AKP döneminde birçok meslektaşımız havuzun içine atlayarak,  boğuldular. Çok az gazeteci bu ağır ağır ısınan ve daha sonra kaynayan kurbağa teştisine atlamadı. Maddi manevi her bakımdan gerçekten çok zor yıllar yaşamaktayız ve bu şartlar altında görevimizi yapıyoruz.
 Halkı, toplumu, insanları yakından tanıma ve onların dertleriyle, sorunlarıyla dertlenen insanlarız. Hatta onlar için mahkemelerde gezen insanlarız. Misal; çalışanlarına kötü davranan idarecileri eleştirdiğimiz için mahkemeye çıkmışızdır. Evet o gariban çalışanlar yaptığımız haber ve yazılardan sonra bir nebze rahatladılar, Mobbingten kurtuldular! Ama mum gibi yanan biz olduk!
Bu insanlara, topluma, devlete hizmet etmenin en önemli yolu siyasetten geçiyor Gazeteci İsmet Başar demokrasinin gelişmesi için, demokrasinin tekelleşmesine karşı, halka, tabana indirgenmesi için önemli bir adım atmıştır. Maalesef Türkiye’de adaylar belirlenirken bir şeye bakılıyor. Parası var mı? Daha çok parası var mı? Bu anlayış maalesef demokrasiyi parayla biçimlendirmiştir!.  Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. Mecliste fakiri temsil edecek vekil var mı? İş veya ücretle ilgili bir yasa çıkacaksa işverene göre çıkarılır. 
İşçiye haliniz nedir? Hakkınızı alabiliyor musunuz? İLO sözleşmeleri uygulanıyor mu diye asla sorulmaz. Bunun en büyük nedeni meclisimizde bulunan vekillerin daha çok %99’u  %1’in temsilcisi iken, %99’un temsilcisinin oranı %1 oluyor. İsmet Başar, bu anlamda  %99’un yüzde 1 olan temsilcilerinden biri olmak için aday adayı oldu. Detaylı açıklamayı bundan sonraki seçim süreci içinde yazacağım. Aday adayı olanlara, olacaklara başarılar diliyorum.

ESEN KALIN

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright