AKRABAYA TORPİL KUR
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>AKRABAYA TORPİL KUR"ANIN EMRİYMİŞ! 17.01.2015 16:51

AKRABAYA TORPİL KUR"ANIN EMRİYMİŞ!

Miladi yılbaşı kutlanır mı, o gece hindi yemek günah mıdır gibi tartışmalara Kırklareli Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık’ın “Hindi Yiyin, Kul Hakkı Yemeyin” sözü damgasını vurdu. Ancak Metin Metiner kul hakkına yeni bir açılım getirdi. Adıyaman’da bir y

Miladi yılbaşı kutlanır mı, o gece hindi yemek günah mıdır gibi tartışmalara Kırklareli Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık’ın “Hindi Yiyin, Kul Hakkı Yemeyin” sözü damgasını vurdu. 
Ancak Metin Metiner kul hakkına yeni bir açılım getirdi. Adıyaman’da bir yerel TV’ye konuk olan AK Partili Mehmet Metiner, ‘torpil’ iddialarına verdiği cevapla ilahiyatçiları şaşkına çevirdi.
Mehmet Metiner, sunucunun akrabalarının torpil ile işe yerleştirildiğine dair iddialarıni hatırlattığında çok tartışılacak bir cevap verdi: "Biz inançlı insanlarız değil mi? Cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede ne okunur? Akrabalarını koru kolla der.” Sunucunun `O zaman sizin yaptığınız bu? Öyle mi oluyor?` sorusuna bir süre sessiz kaldıktan sonra Metiner "Vallahi sen Allah`ın ayetine bile karşı geliyorsan ben sana ne diyeyim" cevabını verdi.
Metiner’in torpilleri (haşa) Allah’ın emri olarak gösterdiği ayet şöyle:
“Şüphesiz ki Allah, size adaleti, iyilik yapmayı ve yakınlara bakmayı emreder; hayasızlıktan, fenalıktan ve azgınlıktan nehyeder. Öğüt almanız için size böyle öğüt verir.” (NahlSüresi’nin 90.) 
Metiner’in İslami yorumundan, Milli Eğitim Bakanlığının binlerce okul müdürü kıyımı yaparak yerlerine yandaşları yerleştirmesinin hikmetini öğrenmekle kalmıyor, iktidarın (VİP) torpil listesini, gençler atanabilmek için geceyi gündüze katıp çalışırken akrabaların sınavlara girmeden atanmalarını da anlayabiliyoruz..!
Karaman olmasaydı yolsuzluğun hırsızlık olmadığını, Metiner olmasaydı torpilin Allah’ın emri olduğunu (haşa) ve torpile karşı gelmenin Allah’ın emirlerine karşı gelmek anlamına geleceğini nereden bilecektik..!
Makamların ehline değil, yandaş sendika mensuplarına dağıtılması meğer bir suç ve kul hakkı yemek değil, dini bir vecibe imiş..!
Bizi birbirimize daha çok kaynaştırması gereken dinin neden ayrışmanın ve çatışmanın bir aracı haline geldiğini anlamak için Metiner’in konuşması çok açıklayıcı..
Namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek bir Müslümana doğruluğu, dürüstlüğü, kul hakkı yememeyi, ahlaklı olmayı, nezaketi öğretmiyorsa; neyi öğretiyor, neyi kazandırıyor? 
"Dindar gençlik yetiştirme iddiası bir yana, var olanın ihaleciye, rantçıya dönüşmesinin ortamı hazırlandı. Bu ülkenin dindarlardan beklediği bu değildi. İhsan Eliaçık’ın ifadesiyle “Ehli sünnetve`l cemaat, ehl-i mülkiyet ve`şatafat oldu.” Sadece torpili değil, soygunu, vurgunu, hırsızlığı hoş gören bir toplum haline geldik.
Hırsızına sahip çıkan Müslümanların yaşadığı bir ülkede ahlaka ihtiyaç var mıdır? 

ESEN KALIN

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright