KÜFÜR TRiBÜNLERi ESiR ADLI HANi SPOR KARDEŞLiKTi? | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> KÜFÜR TRiBÜNLERi ESiR ADLI HANi SPOR KARDEŞLiKTi?10.12.2014 22:12

KÜFÜR TRiBÜNLERi ESiR ADLI HANi SPOR KARDEŞLiKTi?

KÜFÜR TRiBÜNLERi ESiR ADLI HANi SPOR KARDEŞLiKTi?


Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün organizasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile gerçekleştirilen Okullararası Futbol Turnuvası Grup Final maçındatribünlerde edilen küfür ve atılan maytap nedeniyle kavga çıktı.


Bu haber 1107 kez okundu.
35. Dakikadan sonra çıkan kavga stadın dışına taşarak Artvin caddelerine taştı.
 Artvin İskebe Stadında oynanan Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ile Hopa Atatürk Lisesi arasında oynanan Liselerarası Futbol Turnuvasında tribünlerde yapılan küfürlü tezahürat nedeniyle kavga çıktı.  Tribünlerdeki kavgaya müdahale eden emniyet güçleri, kavgaya sebebiyet verenleri stadın dışına çıkardı.
 Ancak kavga buradan şehrin sokaklarına kadar uzandı.  Kısa sürede toplanan kalabalık bir grup küfür ettikleri iddia edilen grubun üstüne yürüdü. Artvin İl Emniyet Müdürlüğü güvenlik güçleri olayı büyümeden önlerken, Hopa’dan gelen grup araçlarına bindirilerek gönderildi.
 Artvin halkı, sporun barış, kardeşlik, dostluğu pekiştirmek için yapıldığını hatırlatarak; “ Spor kardeşlik, dostluk, birlik ve beraberlik duygularını perçinlemek için yapılır. Hangi spor olursa olsun. Futbol da öyledir.  Asker selamı verdi diye bir futbolcu linç edilmek istendi. Tribünlerden sürekli küfürler var. Gerçekten küfür terörü yaşanıyor. Onları örnek alan gençler de aynı şeyi yapıyor. Daha 16-17 yaşında çocuklar tribünlerde küfür ediyorlar. Bunlar henüz öğrenci. Eskiden böyle değildi. Küfür çok ayıptı ve küfredeni toplum dolaylı olarak cezalandırırdı. Şimdi hep birlikte koro eşliğinde küfrediyorlar. 
Tribünleri adeta küfredilen mekân olarak algılıyorlar. Sorduğunuzda küfrediyoruz, stres atıyoruz, rahatlıyoruz diyorlar. Bu konu tam klinik bir vakadır. Bir insan bir başkasının annesine, eşine, kardeşine küfrederek nasıl rahatlar ki? Bunu anlamakta zorlanıyoruz. Bakın çocuklar küfür yüzünden birbirlerine girdi. Bu çocuklar bizim. O halde bu konuda gençlere dersler verilmelidir. Aksi taktirde geleceğimiz olan gençlerimizi şimdiden kaybetmiş olacağız. Yazıktır” ifadelerini kullandılar.
 Tribünlerde çıkan kavganın ardından devam eden karşılaşmadan Hopa Atatürk Lisesi Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi’ni 2-1 yenerek grup lideri oldu.
UMG

Etiketler: maç

Diğer SPOR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright