ENGELLİ RAMPASI DEĞİL SURVİVOR PARKURU! | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ENGELLİ RAMPASI DEĞİL SURVİVOR PARKURU!05.01.2015 21:00

ENGELLİ RAMPASI DEĞİL SURVİVOR PARKURU!

ENGELLİ RAMPASI DEĞİL SURVİVOR PARKURU!


Artvin Merkez, engelliler için çok zor bir kent. Burada engelliler hayata bir sıfır yenik başlamış oluyor. Şehrin eğimi, coğrafi yapısı, düzensiz şehirleşmesi, dar kaldırımları hayatı iyice zorlaştırıyor. Engeliler için yapılması gerekenler maalesef çok az kısmı yapılabilmiş durumda. Özellikle Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi yerin altında kaldığı için engellilerin buraya inmesi için mutlaka mevcut asansörü kullanmak gerekiyor. Bu asansöre giden rampa engelliler için adeta Survivor niteliğinde. Burası engellileri taşımak için yapılmış rampadan çok taşıyamamak için yapılmış zorlu parkur gibi!.


Bu haber 957 kez okundu.

BİR ANNE ENGELLİ ARACIYLA BİRLİKTE ÇOCUĞUNU ELİNDEN KAÇIRDI!
Daha önceki belediye olsun, yeni belediye olsun bunu düzletme yoluna gitmedi. Üstelik buradan birçok insan düşerek yaralanıyor. Pasaj esnafı, bu rampanın komedi olduğunu, ya tamamen kaldırılmasını ya da düzgün hele getirilmesini isteyerek;” Böyle bir engelli rampası dünyada yok.  Daha önce yerel basın bu rayı çok kez haber yaptı. Ancak hiç kimse nedir diye merak etmedi, bakmadı. Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde bir çok etkinlikler yapılıyor. Buraya engelliler indirtmek çok zor oluyor. Geçen yıl bir anne çocuğunu buradan engelli aracıyla elinden kaçırdı. Eğer park etmemiş bir araç olsaydı caddeye fırlayabilirdi. Halen yapılmadı. Öylece duruyor. İfadelerini kullandılar. 

ARTVİN’DE ENGELLİLER HAYATA BİR SIFIR YENİK BAŞLIYOR!

Artvin Engelliler Dernek Başkanı Hatice Nur Ersöz,  Bu rampa için yıllardır belediyeye müracaat edildiğini, ancak hiçbir şey yapılmadığını hatırlayarak;” Evet bu rampa standart dışı. Hatta rampadan çok çıkılmaması için yapılmış engel desek daha doğru olur. Daha önceki belediye döneminde yapıldı. Asansöre giden engelli rampası böyle mi olur?  Şimdi Yeni Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’nin dikkatine sunuyoruz. Bunu standart hale getirin, ya da merdivenle boydan boya kapatın da bari normal insanlar düşüp te engelli olmasın, sakatlanmasın. Tabii sadece burası değil, birçok yerde yanlış ve hatalı yapılmış rampalar var. Bunların da düzeltilmesi gerekiyor. Biz dernek olarak bu yerlerin adreslerini açıklayacağız. Artık şehirler engellilere göre düzenlemeler yapmak zorundadır. Aslında süreleri bitmişti. Ancak uzatıldı. Belediye ve diğer kurumlar eğer bunu yapmazlarsa 2017 yılından sonra cezai işlemlere tabi tutulacaklar.” dedi.
 Bu engelli rampası daha önce haberlere “Korzul Rampası” olarak geçmişti.

SAMİ ÖZÇELİK ARTVİN ÖZGÜR 
Etiketler: engelli

Diğer Siyaset Altı haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright