“TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU” VE AFGAD  KOCAELİ SES GAZETESİNE YAPILAN SALDIRIYI KINADI!. | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> “TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU” VE AFGAD KOCAELİ SES GAZETESİNE YAPILAN SALDIRIYI KINADI!.27.04.2020 12:53

“TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU” VE AFGAD KOCAELİ SES GAZETESİNE YAPILAN SALDIRIYI KINADI!.

“TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU” VE AFGAD  KOCAELİ SES GAZETESİNE YAPILAN SALDIRIYI KINADI!.


Artvin Faal Gazeteciler Derneği’nin de (AFGAD) üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun kınama mesajını Artvin kamuoyu ile paylaştı.


Bu haber 1036 kez okundu.
 Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun, “Kocaeli Ses Gazetesi’ne yapılan saldırıyı kınıyoruz” dedi. 
Federasyonun yaptığı açıklamayı Artvin Kamuoyu ile paylaşan AFGAD Başkanı Turan Şentürk, “AFGAD olarak Kocaeli Ses Gazetesi'ne yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Saldırganlar tez zamanda yakalanıp Adalet önüne çıkarılmasını istiyoruz.  Artvin’de gazetecilik alanında faaliyet gösteren tüm basın mensupları, imtiyaz sahipleri böyle günlerde bir olmalı ve tek ses çıkarmalı ki yarın bir başkasına yönelemesinler. Federasyonumuzun yaptığı basın açıklamasını Artvin kamuoyu ile paylaşıyoruz. 
Türkiye’de gazetecilik yapmanın giderek daha da zorlaştığını belirten Levent Altun açıklamasında şunları söyledi:
“Bu sabaha karşı saat 05.00 sıralarında Kocaeli Ses Gazetesi’nin İzmit Cedit Mahallesi Muzaffer Fidan Sokak No 10 da bulunan gazete binasına gelen saldırganlar, gazete ofisini kurşun yağmuruna tutmuşlardır. 9 el ateş edildiği tespit edilen saldırı basın özgürlüğüne yapılmıştır. Yapılan saldırı bu anlamda korkunçtur ve herkesin aklını başına alması için de büyük bir uyarıdır. Hangi nedenle olursa olsun zorbalık kabul edilemez. Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak basına yapılan saldırıyı kınıyor, saldırganların bir an önce yakalanıp adalet önüne çıkarılmasını talep ediyoruz."

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Altı haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright