SÖZKONUSU KEMALPAŞA İSE GERİSİ HİKAYEDİR! | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> SÖZKONUSU KEMALPAŞA İSE GERİSİ HİKAYEDİR!26.03.2019 11:03

SÖZKONUSU KEMALPAŞA İSE GERİSİ HİKAYEDİR!

SÖZKONUSU KEMALPAŞA İSE GERİSİ HİKAYEDİR!


Kemalpaşa Belediye Başkanı Ve CHP Kemalpaşa Belediye Başkanı Adayı Ergül Akçiçek, son günlerde AKP tarafından Kemalpaşa ve kendisi ile ilgili yöneltilen iddialara cevap verdi.


Bu haber 220 kez okundu.
 Akçiçek, özellikle Radyasyonlu çayların gömüldüğü Fabrika sahsında yapılmak istenen projeyi engellediği iddiasını ve diğer iddialara yanıt verdi. Başkan Akçiçek,” Ben Kemalpaşa Belediye Başkanıyım. Kemalpaşa’ya zarar verecek hiçbir projeye asla evet demedim, demem de.  Burada Kemalpaşa’yı tehlikeye atacak bir adımı engelleyebildiysem bundan büyük onur duyarım.” Dedi. Sosyal medyadan da sesli ve görüntülü olarak yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
TÜRKİYE ATOM ENERJİSİ KURUMU UYARDI!
“Kamuoyunda Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünce Kemalpaşa Çay Fabrikasının kapasitesinin artırılması konusunda belediyemizce engel olduğu beyan edilmiştir. Kemalpaşa Çay Fabrikası alanı diğer tüm fabrika alanlarının 2 katı büyüklüğündedir. Belediyemizce mevcut Fabrika alanının olduğu yerde kapasite artırmanın yapılabileceği söylenmiştir. 
Genel Müdürlük 1986 yılında Radyasyonlu çaylarının gömülü olduğu alan üzerinde yapmak istemiş, söz konusu alan üzerinde yapılabilmesi için İmar Planı değişikliği talebinde bulunulmuş, talepleri üzerine belediyemizce Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na bu alanda herhangi bir yapı yapılıp yapılamayacağı hususunda görüş talebinde bulunulmuş, Belediye Meclisi Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’nun Radyasyonlu çayların gömülü olduğu alan üzerinde herhangi bir yapı yapmanın tehlikeli olduğu ve en az 60 yıl geçmesi gerektiğini bildirildiğinden AK Partili Meclis Üyeleri de dahil plan değişikliği red edilmesi hususunda imza atmışlardır. 
ORAYA HİÇ KİMSE BİR ŞEY YAPAMAZ!
Daha sonra  4 ay önce Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı hakkında Cumhurbaşkanlığı 1 nolu kararnamesi ve 3194 sayılı imar kanununun 9. Maddesine göre resen imar planı değişikliği yapılmış ve ilave fabrikanın yapımına Herhangi bir engel kalmamıştır. Peki, şu an neden herhangi bir faaliyet yapılmamaktadır. Burada amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir, kaldı ki çevre ve şehircilik bakanlığınca resen yapılan plan değişikliği plan notlarında söz konusu alan üzerinde bina yapılması ile ilgili aynı çekinceler bulunmaktadır. 2018 Ekim ayı itibariyle kapasite artırımına engel bir durum olmadığına göre kapasite artırımında samimi olsalar Önümüzdeki çay sezonuna Teknik olarak yetiştirilebilirdi.”dedi. 
“AÇIK SPOR TESİSLERİ; GECİKME BÜROKRSİDEN KAYNAKLANIYOR!”
Açık Spor Tesisi yapılacak alan belediyemizde önerilmiştir. Tesislerin yapılacağı jandarmanın arkasında bulunan mevcut alan yeterli olmadığından denize dolgu yapılarak alan kazanılması gerekmektedir. Dolgu yapılabilmesi için kıyı kanunu gereği Dolgu İmar Planı yapılması gerekmektedir. İmar Planı yapımı sadece belediyemizce hazırlanacak iş değil planın Çevre ve Şehircilik bakanlığınca onaylanması gereken bir işlemdir. Söz konusu İmar Planı belediyemizce derhal yapılmış ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokrasisi nedeniyle belediyemizin elinde olmayan sebeplerden ötürü gecikmeler yaşanmıştır. Ülkemizde bir ÇED raporu 6 aydan önce çıkamamaktadır.  Gençlik ve Spor Bakanlığının görüşü 5 ay sürdü, Harita Genel Komutanlığı'nın görüşü 2 ay sürdü, gecikme belediyemizden kaynaklanmıyor, bürokrasiden kaynaklıdır. Eleştiri yapan arkadaşların mevzuat bilgileri eksikliğinden ya da işi bilmediklerinden belediyemize çamur atmaktadırlar.
 AFET YARDIMI; GELEN AFET YARDIMI 1.3 MİLYON TL’DIR
Diğer AK Partili Belediyelerde 10 katı fazla gönderildi. Bu parayı istinat duvarları,  bozulan içme suyu hatları ve sahil kısmında ve halbaşı Caddesi'nde bozulan kanalizasyon şebeke hatlarında ve bozulan yolların yapımında kullanılmıştır.
TURİZM; ilçemizde turizmin gelişmesi için çaba gösteriyoruz. Yeter ki yatırımcılar gelsin. Yatırım için gelip de engel olduğumuz herhangi bir kişi yoktur. Yaz aylarında Batum’dan diğer ülkelerden Muazzam turist gelmektedir. Bu İnsanları ilçemize çekmek için projeler üreten Turizm Bakanlığı öncülük etsin biz de her türlü desteği verelim. Bundan  biz büyük onur duyarız. 
BÜTÜN ARTVİN BİLİYOR DA BİR AK PARTİ İLÇE BAŞKANI BİLMİYOR! 
ÇÖP ALANI; Çöp Alanı olarak bilinen Karadeniz sahil yolu yapımı sırasında Taşocağı olarak kullanılmış, Geçen sene de Hopa’da Balıkçı Barınağı yapımında kullanılmak üzere dinamit patlatılarak Kaya alınmıştır. buradan Kaya alınması ile ilgili belediyemizce herhangi bir izin verilmemiştir.  Söz konusu alanda dinamitten dolayı heyelan oluşmuştur. Çöp patlaması olmamıştır. Bunu Valilik biliyor,  Kemalpaşa ve Hopa kaymakamlığı biliyor,  bütün Kemalpaşa biliyor bir Ak Parti İlçe Başkanı bilmiyor. Çöp patlaması ile ne ilgisi var bunun kendilerinden böyle olduğunu çok iyi biliyorlar sırf çamur atmak için böyle eleştiri yapıyorlar.
HASTAHANE; hastaneyi halkın parası ile yapacağız diyorsunuz. Hopa’da da yaptınız.  hastaneye her tarafından su akıyor. Neden, çünkü yer seçimini iyi yapamadılar. Sırf hastane yapmış olalım diye hastane yaptılar. Bina yapılmadan önce konumuna, altyapısına ve durumuna bakmak gerek maalesef yer seçiminde bunlara dikkat edilmemiş.”dedi.
Artvin’de 9 belediyenin bulunduğunu CHP’nin  ise 2 belediye sahip olduğunu hatırlatan Başkan Akçiçek, bu yerel seçimde CHP belediyelerinin artacağını iddia etti.  Akçiçek, ”CHP belediyeleri Türkiye genelinde en başarılı belediyeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.  Oysa AKP belediyeleri iktidar belediyeleridir. Daha çok hizmet vermeleri gerekiyor.  Borçsuz, rahat, her işi kolayca yapabilen belediyeler olası lazım.  Ama Türkiye’nin en borçlu belediyeleri AKP belediyeleridir.  Bu bakımdan AKP Belediyelerinin en iyi yaptığı şey yüksek miktarda borçlanmak olmuştur. Bakın onlar ne yapmışlarsa biz kıt imkanlarla yürekten, hani onlar slogan olarak kullanıyorlar ya “Gönül İşi” diye biz onu yapıyoruz. Sloganını onlar atıyor,  biz ise yapıyoruz.  Ne yapmışlarsa bir fazlasını yapmışızdır. Onlar, 
kamu kurumlarının yaptıklarını biz yaptık dediler, kendilerine mal ettiler. Buna rağmen nasıl oluyor da bu kadar yüksek borç yaptılar onu anlayamıyorum. 
Son olarak şunu söyleyeyim. Bu seçimde CHP belediyeleri Artvin’in çoğunu alacak. Derman belediyeciliği ile Martın sonu bahar olacak. Biz her şeyin en iyisini yapmaya çalıştık. Ama itiraf ediyorum. Bir şeyi yapamadık, eksik yaptık. Belediyelerimizi onlar kadar borçlandırmadık.  Bundan dolayı halkımızdan çok çok özür diliyorum.” Diyerek sözlerini ironi yaparak bitirdi. 
HABER: EDA BAŞAR  


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright