KEMALPAŞA İLÇE DELEGELERİNİ DEMOKRASİNİN EN GÜZEL YÖNTEMİYLE
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> KEMALPAŞA İLÇE DELEGELERİNİ DEMOKRASİNİN EN GÜZEL YÖNTEMİYLE "SANDIKLA" BELİRLEDİ!..04.12.2019 10:34

KEMALPAŞA İLÇE DELEGELERİNİ DEMOKRASİNİN EN GÜZEL YÖNTEMİYLE "SANDIKLA" BELİRLEDİ!..

KEMALPAŞA İLÇE DELEGELERİNİ DEMOKRASİNİN EN GÜZEL YÖNTEMİYLE


Demokrasi uygulama ile gelişen ve demokratik kuralların işletilmesiyle yükselen ve kök salan bir yönetim biçimidir.


Bu haber 157 kez okundu.
demokrasi gelişmiş toplumların yönetimidir. Demokrasilerde söz ve eylem bir olmadıkça bir arpa boyu yol alınmaz.

Bu bağlamda Cumhuriyet Halk Partisi bir asırlık çınar olarak dünyanın en eski partilerinden birisidir. Birçok eksiğine rağmen de Demokrasi sigortasıdır. Türkiye’de demokrasiden söz eden, demokrat olduklarını iddia eden ama antidemokrat olan partiler var...

Bu partilerin hiç birisinde maddenin en küçük yapıtaşı "atomu" gibi var olması gereken “parti içi demokrasi” maalesef bulunmaz. Bunun nedeni bizim Ortadoğu kültüründen, Monarşiden, saltanat kültüründen Padişahlık yönetiminden gelmemizdendir.Lider sultası bu yüzden oluşmaktadır. Bu kültürlerde Lider tartışılmaz, ölene kadar biat edilir kültürü tüm partilere sirayet etmiş, daha da ileriye giderek partiler liderlerin aile partisi haline gelir.

Esasında bu bir cemaat kültürüdür. Bunun için örnek vermeye bile gerek yok.Türkiye'de iktidarı muhalefetiyle tüm partiler bu kültürden az yada çok mutlaka etkilenmekte ve anti demokratik davranışlar sergilemektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi “Delege belirleme” sürecini tamamlamak üzere. Ancak delege belirleme bir ilçe de hariç ilçe başkanlarının ve yönetimlerinin delege isimlerini kendileri belirleme şeklinde yapılıyor. Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, delege belirleme yöntemini demokrasi kültürü içinde demokrasi şöleni yaparak sandıkla gerçekleştirdi.

12 köy ve 3 mahallede delege olmak isteyenlerin isimleri alındı.Şeffaf sandıklar kuruldu. Bu isimler içinde en çok oy alan 50 kişi Kemalpaşa CHP ilçe delegesi olarak belirlenmiş oldu.Aday olan, oy veren seçen, seçilen yediden yetmişe kadını erkeğiyle herkesin mutluluğu yüzlerine yansıdı. Türkiye'de görmek istediğimiz, yaşama hayalimiz olan tablo fotoğraflara yansıdı: Kemalpaşa sadece Artvin'de değil, Türkiye'de muhteşem bir demokrasi örneği oldu.

Kemalpaşa CHP İlçe Başkanı Taner Çakır, delege seçimleriyle ilgili yerel basına yaptığı açıklamada, “Demokrasi çok güzel bir yönetim biçimidir. Biz demokrasiye sözle değil, özden bağlıyız.

Demokrasilerde herkesin seçme seçilme hakkı vardır. CHP’de herkes demokrasi neferidir. Kimse seçimlerden korkmaz. Ben değil, biz anlayışıyla demokrasiye sahip çıkarız. Çünkü CHP’de kimse koltuk sevdalısı değildir.

Aklı başında Türkiye’nin en aydın, bilgili, demokrasiyi özümsemiş, yaşayan ve yaşatan insanlardır. Ben ve ilçe yönetimi Kemalpaşa’da delege belirlemeyi demokratik kurallar içinde yaptık. . sandık kurduk. Delege olmak isteyenler isimlerini yazdırdı. En çok oy alan 50 kişi delege seçilmiş oldu. Sezar’ın hakkı Sezar’a gitti. Parti içinde dostluk, barış, kardeşlik, saygı, sevgi duyguları öne çıktı. Herkes çok mutlu... Biz mutluyuz. Belirlediğimiz isimleri de genel merkeze bildirdik. Kemalpaşa’ya, Artvin’e, ülkemize hayırlı olsun.”dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright