İSARF - İSTANBUL ARTVİN DERNEKLER FEDERASYONU'NDAN YUSUFELİ ve ŞAVŞAT'A DAYANIŞMA ELİ..! | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İSARF - İSTANBUL ARTVİN DERNEKLER FEDERASYONU'NDAN YUSUFELİ ve ŞAVŞAT'A DAYANIŞMA ELİ..!22.07.2020 10:22

İSARF - İSTANBUL ARTVİN DERNEKLER FEDERASYONU'NDAN YUSUFELİ ve ŞAVŞAT'A DAYANIŞMA ELİ..!

İSARF - İSTANBUL ARTVİN DERNEKLER FEDERASYONU'NDAN YUSUFELİ ve ŞAVŞAT'A DAYANIŞMA ELİ..!


Yardım malzemeleri Yusufeli Dokumacılar ve Şavşat Tepeköy'deki yangın mağdurlarına İSARF yardım komisyonunca ulaştırıldı...


Bu haber 706 kez okundu.
Yardım malzemeleri Yusufeli Dokumacılar ve Şavşat Tepeköy'deki yangın mağdurlarına İSARF yardım komisyonunca ulaştırıldı...
Yakın zaman da Yusufeli Dokumacılar Köyünde yanan 35 ev ve daha öncesi Şavşat Tepeköy'de yanan iki ev nedeniyle yangın mağdurlarına dayanışma amaçlı İSARF Federasyonunca (ist.) Artvin Yusufeli Derneğiyle koordineli olarak başlatılan kampanyaya çok sayıda dernek ve belediye kuruluşları destek verdiler. Yardım kampanyasına, Artvin Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi, Artvin Yusufeli Derneği, Artvin ve Çevre İlleri Derneği, Kılıçkaya Derneği, Şavşat Çiftlik Derneği, Şavşat Dutlu/Sebzeli Derneği, Şavşat Çoraklı Derneği, Şavşat Yoncalı Derneği, Şavşat Üzümlü Derneği, Ardanuçlular dayanışma platformu, ŞAVSİAD, Zafer Kapdan, Fatoş Hamzaeli, Nursal Satır ve Ünsal Şimşek destek verenler arasındaydı. 
Ayrıca yardım kampanyasında derlenen malzemelerin İstanbul'dan Artvine nakli Binali Arslan girişimiyle Kamil Koç/Lüx Artvin firması firması tarafından ücretsiz yapıldı. 
Artvin'den Dokumacılar Köyüne nakli ise Artvin Belediyesi tarafından  tahsis edilen damperli kamyonla yardım komisyonu temsilen İSARF Kurucu Genel bşk. Sinan Temiz ve İSARF Y.Kurulundan Sedat Meydan tarafından 18.07.2020 Cumartesi günü yangın mağdurlarına ulaştırıldı. 
Yardım malzemeleri tesliminde Dokumacılar Muhtarı Seyfettin Ağlar,  Bursa Dokumacılar der. Bşk. Nazım Kara, Artvin Belediyesi personeli/kamyon şöförü Murat Altun ve Dokumacılar Köyü yangın mağdurları hazır bulundu. 
Yangın yerinde incelemeler yapan ve mağdurlarla bir araya gelen İSARF kurucu başkanı Sinan Temiz;
İSARF Başkanı Kenan Satır'ın ve İsarf Derneklerinin geçmiş olsun dileklerini iletti.
Temiz; "Karınca-kararınca derneklerimizle, yönetimimizle ve vatandaşlarımızla  birlikte Artvin'deki yangın mağdurlarla dayanışma içerisinde olmak istedik. Dayanışma kampanyasına başta derneklerimiz olmak üzere emeği geçen, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. 
Hiç bir şey uzaktan görüldüğü gibi değil. Bura da bir mağduriyet var. Mağdurların acısını paylaşıyor ve bölge halkına bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.
Şavşat Tepeköy'deki yangın mağdurların malzemeleri ise; 20.07.2020 Pazartesi günü Tepeköy  Muhtarı Murat Altun eşliğinde İsraf yardım komisyonu adına Sinan Temiz tarafından mağdurlara teslim edildi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright