EMEKÇİ VE HALKÇI BAŞKAN ERGÜL AKÇİÇEK | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> EMEKÇİ VE HALKÇI BAŞKAN ERGÜL AKÇİÇEK13.07.2020 09:57

EMEKÇİ VE HALKÇI BAŞKAN ERGÜL AKÇİÇEK

EMEKÇİ VE HALKÇI BAŞKAN ERGÜL AKÇİÇEK


EMEKÇİ VE HALKÇI BAŞKAN ERGÜL AKÇİÇEK


Bu haber 402 kez okundu.
Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek Halkçı ve Emekçi başkan olarak tanınıyor. Bunu sözden öte pratikle de yapıyor. Hafta sonları ve mesai saatleri dışında, belediye başkanlığı görevini en iyi şekilde yapmaya çalışırken kalan zamanını Kemalpaşa halkı ile ailesiyle birlikte yada bağ bahçesinde çalışarak geçiriyor.

Alın teri ve emek ile sadece sözle değil bedenen ellerindeki nasırıyla,alınyeriyle çalışan ve çayını toplayıp çay alım yerine götüren başkan Ergül Akçiçek, Çaykur tarafından kota konulması sonucu özel sektörün çayı ucuza aldığını, bundan emekçiler adına duyduğu rahatsızlığı sosyal paylaşım sitesinden yayınladı. Emekçinin alınteri döken insanların hakkının verilmediğini bu şekilde hakkının yendiğini dile getiren Başkan Ergün Akçiçek yazdığı kısa anektodun da şu ifadelere yer verdi;

"Hava güzel çayımızıda mevlam verdikçe vermiş ama yöneticilerimiz 3 gün içinde kontejan uyguladılar müstahsili özel sektöre muhtaç bıraktılar 3,270 olan yaş çay fiyatını 2,80’e indirdiler halkımızın emeğine yazıktır."

Bu paylaşımı ile ilgili kendisine ulaşan gazeteciye yaptığı açıklamada şunları söyledı;
Hepimizin söylediği ve üzerinde uzlaşı sağladığı %100 sağladığımız üreten bir Türkiye, üreten bir Artvin üreten çalışan toplum diyoruz ülkemizi kalkındıracak olan da zaten bu anahtar cümlelerdir.

Türkiye'mize baktığımız zaman doğudan batıya, kuzeyden güneye her mevsimin görüldüğü her ürünün yetiştiği adeta Bereket fışkıran Cennet topraklardır.

Bu topraklarda her şey Yetişir. Yeter ki siz bir tohum verin. Anadolu toprağı size bin tohum olarak iade eder.
Ama bir sorunumuz var ektiğimiz ürünün değerini alamıyoruz. bu her ürün için geçerli. Ben çay için yazmıştım. Bu yıl gerçekten çaylarımız da çok güzel oldu bereketli oldu.

Ancak Çaykur'un kota uygulaması nedeniyle özel sektöre vermek zorunda kalan üretici düşük fiyattan veriyor.Üretici parasını da peşin alamıyor. anlayacağımız üretici mağdur oluyor.

Oysaki dinimizde geleneklerimizde ahlakımızda şu vardır; alınteri kurumadan insanların, emekçinin ücretini, hakkını ödeyin. O da mutlu olsun, daha çok çalışıp üretsin.Ben de bir üreticiyim, emekçiyim. Elbet ki emeğimin
Karşılığını almak isterim bunu ben tüm çay üreticilerinin Adına söylüyorum. Bundan dolayı paylaştım "dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright