CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NA  YAPILAN SALDIRILARA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRILARA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ22.04.2019 09:38

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRILARA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NA  YAPILAN SALDIRILARA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ


Katıldığı şehit cenazesi sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’na yapılan çirkin saldırı çığ gibi büyüyor.


Bu haber 274 kez okundu.
CHP İl Başkanı Ahmet Biber İl Örgütü adına yaptığı açıklamada, saldırıyı nefretle, lanetle kınadığını belirterek;” “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’na yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Ülkemizde huzuru sağlamak için, insanlarımızı birbirinden ayıracak söylemleri terk edip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek bir dil kullanılması gerekiyor.

Maalesef önemli mevkide bulunan, birliği, beraberliği, huzuru sağlaması gereken kişiler konuşmalarına dikkat etmiyor. Toplumu geren, kutuplaştıran davranış, tutum ve söylemlerde bulunuyor. Bugün yapılan saldırı bunun neticesidir. Biz hiç bir zaman, geren, kutuplaştıran olmayacağız. Tüm vatandaşlarımızı provokasyonlara karşı dikkatli olup, sağduyulu davranmaya davet ediyorum” dedi.

Saldırıyı kınayanlar arasında İYİ Parti İl Başkanı Necat kaşıkçı da yer aldı. Kaşıkçı; “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun katıldığı şehit cenazesinde yapılan saldırıyı kınıyorum. “ dedi.
SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’da saldırı sonrası kınama mesajı yayınladı. , “: “Muhalefeti düşman gibi göstermeyin dedik. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’daki şehit cenazesinde saldırıya uğramasına Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’ndan tepki geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’ta şehit cenazesinde saldırı olmuştu. Bu saldırıya yönelik bir tepki de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan geldi. Karamollaoğlu tepkisinde, “Şehit cenazesine katıldığı sırada saldırıya uğrayan Sayın Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve bu saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyorum. Sayın Cumhurbaşkanın kucaklaşmaya çağırdığı bir dönemde bu saldırının yaşanması bütün milletimizi üzmüştür” ifadelerini kullandı. 
ARTVİN İL VE İLÇE BELEDİYE 
BAŞKANLARI SALDIRIYI KINADI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurtoğlu, yapılan saldırıyı kınadılar. Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Şeffaf Belediye anlayışı programını yaptığı sırada saldırı haberini alınca, kürsüden tepki gösterdi Elçin, 
“Şu an aldığım habere görme Ankara- Çubuk’ta şehit cenazesine katılan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu çirkin, alçakça saldırıyı lanetliyorum, kınıyorum. Hiç kimse, kimsenin Müslümanlığını, Türklüğünü yargılayamaz, daha Müslüman daha Türk olduğunu iddia edemez. Hele hele Genel Başkanımıza hiç diyemez. Bunlar hazmedemeyenlerdir. Kim yaparsa yapsın 
lanetliyorum.”dedi


HABER: ARTVİN POST

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright