BURSA’DA KANSER TEDAVİSİ GÖREN MİNİK ZEYNEP İÇİN  MİKTARI KÜÇÜK ANLAMI BÜYÜK YARDIM TOPLADILAR!.. | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> BURSA’DA KANSER TEDAVİSİ GÖREN MİNİK ZEYNEP İÇİN MİKTARI KÜÇÜK ANLAMI BÜYÜK YARDIM TOPLADILAR!..10.04.2019 09:51

BURSA’DA KANSER TEDAVİSİ GÖREN MİNİK ZEYNEP İÇİN MİKTARI KÜÇÜK ANLAMI BÜYÜK YARDIM TOPLADILAR!..

BURSA’DA KANSER TEDAVİSİ GÖREN MİNİK ZEYNEP İÇİN  MİKTARI KÜÇÜK ANLAMI BÜYÜK YARDIM TOPLADILAR!..


Artvin’de iki duyarlı genç henüz bir yaşına gelmemiş küçük Zeynep’in yakalandığı kanser tedavisi için para toplayıp, Zeynep bebeğin babası Melikşah Balcı’nın hesabına yatırarak yardım çağrısı yaptı.


Bu haber 310 kez okundu.
26 Nisan 1986 yılında Çernobil patladığında, en çok bilim insanları endişelenmiş, en kötü yaşanacakları ilk başta açıklıyorlardı. Özellikle Karadeniz Bölgesinde Kanser vakalarında anormallikler görülecek, küçücük çocukların sakat ve kanser hastası doğabileceği uyarılarında bulunmuştu. Dönemin siyasetçileri ise gayet rahat bir şekilde tek kanallı Türkiye’de afiyetle çay höpürdetiyordu.

BİLİM İNSANLARI HAKLI ÇIKTI!..

Ne yazık ki bilim insanları haklı çıktı. Onkoloji hastanesi üstüne onkoloji hastaneleri açılıyor. Yer bulmak ne mümkün? Her ne kadar gencinden yaşlısına kadınından erkeğine, çocuğundan bebesine kadar tüm kanserleri Çernobil’e bağlayamasak da diğer nedenlerle birlikte toplumda ciddi travmalara neden olmaya başladı.

Ardanuç’ta henüz 1 yaşına girmemiş Zeynep bebek mesane kanseri nedeniyle Bursa Uludağ Tıp Fakültesi’nde tedavi görüyor. 18 Nisan’da 1 yaşına girecek olan Zeynep’in tedavisine katkı sunmak amacıyla Artvin Halkı da kendi imkânları ölçüsünde imece usulü ile aralarında para toplayarak küçük miktar da olsa babasının hesabına yatırıyorlar.

BURSA’DA KANSER TEDAVİSİ GÖREN KÜÇÜK ZEYNEP İÇİN
TOPLADIKLARI PARAYI BABASININ HESABINA YATIRDILAR!.
Zeynep bebeğin bu durumunu öğrenen Artvin’in iyi yürekli gençleri Ercan Bucak ve Emre Küçükaltun, tanıdıkları esnaftan, Kendi arkadaşları ve dostları arasında topladıkları bir miktar parayı Zeynep bebeğin babası Melikşah Balcı’nın hesabına yatırdı. Ercan Bucak ve Emre Küçükaltun,
Zeynep bebeğin kanser olduğunu ve yaşadıklarını okuyunca, öğrenince çok üzüldük.

Sadece üzülmekle kalmayalım istedik. Biz ne yapabiliriz dedik? Aklımıza tanıdığımız esnaf, dost, akraba ve arkadaşlarımızla aramızda para topladık. Miktarı çok değil ama örnek olması bakımından anlamlı diyebileceğimiz bir parayı babası Melikşah Balcı’nın hesabına yatırdık.

ANNE BABA ZOR DURUMDA.. ONLARA 
MADDİ MANEVİ DESTEK GEREKLİ

Aslında devlet tedavi masraflarını karşılıyor. Ama anne baba orada hiçbir yere gidemiyorlar. Onların masrafları var. Bir nebze onlara yarar, merhem olur diye düşündük. Bu tedavi uzun süreç gerektireceği ortada... Biz bu yardımları zaman zaman yapmaya, küçükte olsa katkı sunmaya, ilaç olmaya devam edeceğiz. Bu hayır işinde katkı sunan arkadaşlarımıza Zeynep bebek adına teşekkür ediyoruz. Balcı ailesine küçük Zeynep’e acil şifalar diliyoruz.” İfadelerini kulandı.

BABA MELİKŞAH BALCI; “HERKESE 
TEŞEKKÜR EDİYORUM..”

Zeynep bebeğin babası Melikşah Balcı, kızı Zeynep için yardımda bulunan herkese teşekkür etti. Balcı;” Kızım henüz 1 yaşına girmedi. Ama mesane kanseri teşhisi kondu. 18 Nisan’da onun 1. Yaş gününü kutlayacağız. Onun yaşaması için yurt içinden, yurt dışından, Artvin’den bir çok güzel insanlar destek olmak istediklerini söylüyor. Bu zor günde böylesine güzel yürekli insanları yanımızda görmek bizi duygulandırıyor. Umutlarımızı artırıyor. Artvin’den Ercan Bucak ve Emre Küçükaltun, Zeynep için aralarında bir miktar para toplamışlar. Benim hesabıma yatırmışlar. Hastane’deki tedavi süreci devam edecek.

ZEYNEP İÇİN BURSA’DA HASTANEYE 
YAKIN BİR YERDE EV TUTTUK.
Bursa’da ev tuttuk. Ayda 3 kez kemoterapi görecek, bir hafta hastanede kalacak. Doktorlar, bu seansların 52 hafta yani 1 yıl devam edeceğini ve daha sonra mesane ameliyatı yapacaklarını söylüyor.. Allah’tan şifa bekliyoruz. Doktorlarımız, hastane gerçekten çok iyi. Onlardan Allah razı olsun. Zeynep’in bu hastalığını hep birlikte yeneceğiz.”dedi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright