AKİT’İN ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK! İÇİNDE ÖZRE DAİR TEK KELİME YOK!.. | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> AKİT’İN ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK! İÇİNDE ÖZRE DAİR TEK KELİME YOK!..16.04.2019 09:28

AKİT’İN ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK! İÇİNDE ÖZRE DAİR TEK KELİME YOK!..

AKİT’İN ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK! İÇİNDE ÖZRE DAİR TEK KELİME YOK!..


“Yıkım Ekibi İş Başı Yaptı” manşetiyle yalan ve skandal bir habere imza atan Akit gazetesi, haberin yalan çıkması nedeniyle yaptığı düzeltme haberinde de çarpıtmalarda bulundu.


Bu haber 267 kez okundu.
Mozart müziği çalanın Artvin Belediyesi değil, Hopa Belediyesi olduğunu öğrendiklerini yazdı. Mozart çalmanın çok ağır bir suç olduğu algısını yaymak isteyen gazete, asıl kabahati olan “Ezan “ yalanına ise hiç girmedi. Akit’in tepkiler üzerine yazdığı sözde düzeltme, skandal haberinde şu ifadeler yer alıyor;

MOZART BİLMECESİ ÇÖZÜLDÜ

Akit’in “Yıkım ekibi işbaşı yaptı” başlıklı manşet haberinin bir kısmına konu olan belediye hoparlöründen yapılan Mozart yayının Artvin’de değil, Artvin’in Hopa ilçesinde yapıldığı öğrenildi.

Akit’in “Yıkım ekibi işbaşı yaptı” başlıklı manşet haberinin bir kısmına konu olan belediye hoparlöründen yapılan Mozart yayının Artvin’de değil, Artvin’in Hopa ilçesinde yapıldığı öğrenildi. Halka zorla klasik müzik dinleten başkanın da yine CHP’li olduğu ortaya çıktı.

Mozart dinletisinin il sınırları içerisinde yaşanmadığını ifade eden CHP’li Artvin Belediyesi ise yaptığı yazılı açıklamada, Mozart dinletmeyi belediyelerinin yapmadığını açıklarken, partisine toz kondurmadı. Belediyeden yapılan açıklamada, “çağdaşlık” adı altında halka dayatılan Mozart yayının CHP’li Hopa Belediyesi tarafından yapıldığına değinilmemesi dikkat çekti.

HOPA ÇALMIŞ

Konuyla ilgili ulaştığımız Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Hopa Belediyesi’ndeki skandal müzik dinletisi ile ilgili olarak “İkimiz de Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Mozart ile ilgili bir müzik kültürüm yok. Bilmediğim konuda konuşmak istemem. 
Mozart, başkanın kendi tasarrufu... ‘Artvin’de halkın istemediği hiçbir şeyi yapmayacağım’ diye söz verdim. O şekilde devam ediyorum” dedi.

Ensar Vakfı’na tahsis edilen misafirhanenin Artvin Belediyesi tarafından el konulduğu iddialarına da değinen Elçin, “Bu durumun da benle ilgisi yok. Daha önceden o isim değişmişti. İsmet Acar Bey, orayı bağışlamıştı.

Kocatepe Başkan geldiğinde orayı Ensar Vakfı’na veriyor. Kiraladı mı, tahsis mi etti bilmiyorum. İsmet Acar Bey de, benim ismimi silip neden Ensar Vakfı’nı yazdınız diyor. O dönem ki başkandan rica ediyor. Başkan da kaldırıyor. Ben ne isim kaldırttım ne de başka bir şey oldu” şeklinde konuştu.

Ancak Akit’in Ezan yalanından dolayı özür dilemesi gerekiyordu. Mozart müziği boğuntusuna getirerek geçiştirmeye çalışması Artvin’de yine tepkiye neden oldu. Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik;”Akit önce Artvinlilere hakaret ediyor. Artvin il müftülüğüne, Artvin’deki gazetecilere, Artvin Valisine, İl Emniyet Müdürlüğüne, Artvin halkına yazdığı yalan haber ile hakaret etmiş oluyor.

Düşünün, Ezan yasaklanacak;, Artvin valisi ses çıkarmayacak, İl Müftülüğünün tek kelimesi olmayacak. İl Emniyet Müdürlüğü’ne tek bir şikâyet gitmeyecek. Artvin Belediyesi susacak, Artvin Halkının umurunda olmayacak.

Artvin’de zor koşullarda habercilik yapan gazeteciler duyamazlıktan, görmemezlikten gelecek! Burada İl Müftülüğü,i Artvin valiliği, Gazeteciler Derneği, Belediye ve ilgili tüm kurum, kuruluşlar, ve Tüm Artvinliler mutlaka bu yalan haberi ve devamındaki haberi takip edip yalanlama açıklaması yapmalıdır..
Bu haberin bize yansıması budur. Şimdi bakıyorum güya özür dilemişler. Ezan yalanıyla ilgili tek kelime yok!.

Mozart’ın Hopa’da çalındığı ve Ensar tabelasının daha önce kaldırıldığı bilgisini Artvin Belediye Başkanı Elçin’den öğrendiklerini yazıp geçiştirmişler. Akit bu haberlerinden dolayı Artvin Halkı’ndan Artvin Belediyesinden, Artvin’den özür dileyecek. Bu konuda tekzip yayınlanması gerekir. Biz yerelde böyle bir skandal haber yayınlamış olsak çoktan dava açılırdı. Çünkü yukarıdan aşağıya asparagas ve toplumu ayrıştırıcı, kin be nefret tohumları eken yalan haberdir bu.”dedi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright