EKREM KURT MHP ARTViN MERKEZ iLÇE BAŞKANLIĞINA SEÇiLDi | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> EKREM KURT MHP ARTViN MERKEZ iLÇE BAŞKANLIĞINA SEÇiLDi11.01.2015 18:52

EKREM KURT MHP ARTViN MERKEZ iLÇE BAŞKANLIĞINA SEÇiLDi

EKREM KURT MHP ARTViN MERKEZ iLÇE BAŞKANLIĞINA SEÇiLDi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Artvin Merkez İlçe Başkanlığı 11. Olağan kongresi yapıldı.


Bu haber 1661 kez okundu.
MHP Artvin Merkez İlçe Başkanlığı 11. Olağan kongresinde ki seçime tek aday olarak giren Ekrem Kurt MHP Artvin Merkez ilçe başkanlığa seçildi.
Artvin Ülkü Ocakları toplantı salonunda yapılan kongreye MHP Artvin İl Başkanı Nedim Özer, Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Kuzu, MHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bakan İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şinasi Başlar, Eski Merkez İlçe Başkanı Köksal İspirli, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.
Kongre yeterli sayıya ulaşılmasının ardından divanin seçilmesi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Şinasi Başlar’ın divan başkanlığın da gerçekleşen olağan kongre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajının okunmasıyla devam etti. Gündem maddeleri gereği Köksal İspirli tarafından faaliyet ve mali raporlar okunarak oy birliği ile ibra edildi.
İspirli yaptığı konuşmadan 2014 yılında iki seçim geçirdiklerini belirterek mahalli seçimlerde çok özverili bir çalışma sergilediklerini söyledi. Bu seçimde il genel meclis üyesi kazanamamalarına rağmen belediye meclis üyesi kazandıklarını hatırlatan İspirli “Yıllar sonra bu bir başarı olarak görülse de biz göreve geldiğimiz gün verdiğimiz belediyeyi kazanma vaadini yerine getiremediğimiz için seçim sonrası istifamızı sunduk. İl Yönetimimiz istifamızı kabul etmedi. Başarısızlığımızdan kaynaklanan moral bozukluğu ile ilçe yönetimimizi toparlamakta sorunlar yaşadık. Bu nedenle de cumhurbaşkanlığı seçiminde de gerekli çalışmalarımızı yapamadık” dedi.
Ekrem Kurt ise yaptığı konuşmada her kongrenin yeni bir heyecan olduğunu ifade ederek bu kongrelerin partiyi güçlendirdiğini söyledi. Yerelden genele yönetimleri devralmak için çalışacaklarını belirten Kurt “ Bizler Türk milliyetçileri, davanın temel taşı olan Ülkücüler olarak şu hakikatleri herkese ilan ediyoruz. Ülkelerin ülkücülerinin olması için önemli bir umut ışığıdır. Çünkü ülküsüz ülkelerde insanlar emperyalist olurlar. Türk milleti tarihi boyunca nice ülkücüler yetiştirmiş. Ve tarihin sayfalarına altın harflerle geçmişlerdir. Son 70 yılda milli ülkülerimize iktidar sahiplerinin diş bilediğine şahit olmaktayız. Özelliklede 12 yıldır milli değerlerin ayaklar altına alındığını şahit oluyoruz. Türk milleti horlanmış ikinci sınıf vatandaş durumuna düşürülmeye çalışılmıştır. Türk milletin yokluğun, yoksulluğun, açlığın pençesine düşürülmüştür. Türk milleti vatan millet duygusundan uzak bir hayata itilmiştir. Özellikle son 12 yıldır kimlik üzerinde yapılan yaptırılan baskılar milletimizi psikolojik bunalıma itmiş ve dengesizce saldırılarla milli değerler yok edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır” dedi.
Zaman MHP zamanıdır diyen Kurt “ Zaman birlik içinde hedefe kenetlenme zamanıdır. Liderimizin dediği gibi; bir olalım, iri olalım, diri olalım. Mazlumun hakkını korumak zalimden hesap sormak, ben yok biz varız diyerek zafere koşalım. Bu duygu ve düşüncelerimle kongremizin ilimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların ardından seçim kurulu heyeti başkanlığında seçime geçilerek saat 17.00’e kadar oy kullanım işi devam etti. 
Artvin Merkez İlçe Başkanlığı 11. Olağan kongresinde ki seçim sonu oluşan Ekrem Kurt başkanlığında oluşan yeni yönetim şöyle:
Milliyetçi Hareket Partisi Artvin Merkez İlçe Başkanlığı 11’inci Olağan Kongresi Yönetim Kurulu Listesi
Başkan: Ekrem Kurt
ASIL
1. İsmail Altuntaş
2. Osman Tebelleş
3. Gökhan ata
4. Gürbüz Gökdemir
5. Cihan uzun
6. Kemal Aktaş
7. Mehmet Özkan
8. Rasim Temiz
9. Teyfik Kolsuz
10. Ahmet Özdemir
11. Metin demir
12. Koksal Kaçan
13. Rasim Karataş
14. Yüksel Dağlaroğlu

YEDEK
1 Hüseyin Aktaş
2 Adnan Dinçer
3 Ercüment Koçarslan
4 Selim Özkan
5 Emrah Uğur
6 Selim Uzun
7 Melih Demirci
8 S.Salih Savaş
9 İbrahim Kondakçı
10 Hüseyin Okur
11 Enis Şener
12 Soner Demir
13 Metin Çetin Kaya
14 Sedat Pişkin

UMG

Etiketler: MHP

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright