AKP’Yİ BİZ KADINLAR TARİHE GÖMECEĞİZ! | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> AKP’Yİ BİZ KADINLAR TARİHE GÖMECEĞİZ!20.01.2015 20:49

AKP’Yİ BİZ KADINLAR TARİHE GÖMECEĞİZ!

AKP’Yİ BİZ KADINLAR TARİHE GÖMECEĞİZ!


CHP Kadın Kolları İ Başkanlığı İlçe Kadın Kollarının katılımıyla geniş bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya CHP İl Başkanı Ali Yücel kurt ve Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin’de hazır bulundu.


Bu haber 2845 kez okundu.


 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle çalışan gazetecilerin gününü de kutlayan CHP kadın Kolları İl Başkanı Gülşen  Kurul, Türkiye’nin hızla antidemokratik bir yapıya doğru sürüklendiğini, kadınlara Atatürk tarafından verilmiş hakların bir bir alındığını savunarak şu ifadelere yer verdi;
“Kış aylarının en yoğun yaşandığı bu soğuk günlerinde; Arhavi, Hopa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Şavşat, Yusufeli ve Merkez ilçelerimizden bu toplantımıza kar kış demeden gelen, örgütümüzün en güzide ve gözde üyeleri, hepinizi Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Kadın Kolları ve Merkez İlçe Başkanlığı olarak selamlıyor, bizlere kattığınız güç için örgütüm adına, sizlere en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz.
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLUYORUM
Bugün 10 Ocak, aynı zamanda Çalışan Gazeteciler Günü. Türkiye’de gazeteciler zor günler geçiriyor. Halkı aydınlatmak için gecesini gündüzüne katan, havuz medyasında yer almayan, yandaş olmayan gazeteciler, AKP iktidarı döneminde her türlü baskıya maruz kalmaktadırlar. Kimileri işkenceye maruz kalırken kimileri sorgusuz sualsiz cezaevlerinde yıllarca yatmaktadır. Basın emekçileri hapse atılsa da zulme uğrasa da ekonomik olarak baskılara maruz kalsa da çoğu kalemini satmadı, satmayacaktır. Ebediyete intikal eden basın şehitlerine Tanrı’dan rahmet diliyorum. 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. CHP İktidarında basın emekçileri özgürce eleştirilerini yapacak, halkın aydınlanma, haber alma özgürlüğünü hiçbir güç engelleyemeyecektir. CHP olarak söz veriyoruz.       
2015 YILI NCHP’NİN İKTİDAR YILI OLACAKTIR. BİZ CHP’Lİ KADINLAR BUNA İNANIYORUZ
Bugün, burada Artvin’in tüm ilçe kadın kollarının temsilcileriyle bir araya geldik. Yeni seçilen örgüt temsilcilerinin birbirlerini tanıması ve bundan sonraki süreçte nasıl bir çalışma yapmamız gerektiği konusunda bilgi alışverişinde bulunacağız. Eksiklerimizi, hatalarımızı konuşacağız. Ortaya hedeflerimiz koyacağız. CHP Kadın Kolları, seçimden seçime çalışan değil, önceki yönetimden görevi devraldığı günden itibaren son nefesini vereceğini güne kadar var gücüyle çalışacaktır. Çünkü biz halkın partisiyiz. Çünkü biz Cumhuriyeti kuran bir partiyiz. 2015 yılı CHP’nin iktidar yılı olacaktır. Davamıza hiçbir çıkar beklemeden, şahsi menfaatlerden uzak, örgüt için, partimiz için, ülkemiz için çalışan, üstün yurttaşlık erdemine sahip siz değerli CHP’li kadınlar olduktan sonra biz bu davamızı kazanacağız. 
AKP İKTİDARI HUKUK TANIMIYOR. KUVVETLER AYRILIĞI İLKESİNİ YOK ETTİ!
AKP iktidarı, hukuk tanımıyor. Anayasadaki kuvvetler ayrılığı ilkesini (Yasama, Yürütme, Yargı) tanımıyor. Cumhuriyetin kazanımlarını, güzel ülkemizin; topraklarını, sanayi tesislerini kısacası tüm değerlerini ailesine, akrabalarına, bakanlarına, partililerine ve küresel güçlere peşkeş çekiyor. Çağdaş, laik eğitimi, din eksenli bir eğitim sistemine götürüyor. Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, kadın ve erkeğin eşitliğini bizlere miras bırakmıştır. Bu gerici iktidar zihniyeti, önce eğitim kurumlarında karma eğitim ortadan kaldırarak, din derslerini mecbur ederek gelecekte kadınları ayrımcılığa tabi tutacaktır. AKP, kadının bedeni üzerinden siyaset üretmektedir. Taliban zihniyeti taşıyan bu iktidar gelecekte kadınları evlere hapis edecektir. 
BİZLER ARTVİN VE İLÇELERİNDE CUMHURİYET DÜŞMANLARINA GEÇİT VERMEYECEĞİZ.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin çağdaş, laik, aydınlık yüzü biz kadınlar, Cumhuriyetin ilkelerini yıkmaya çalışan bu iktidara karşı her türlü baskıya rağmen direneceğiz. Örgütlü kadınlar olarak; ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle gezerek halkımıza doğruları yılmadan, bıkmadan söyleyeceğiz. Bizler Artvin ve ilçelerinde Cumhuriyet düşmanlarına geçit vermeyeceğiz. Eşit yurttaşlık hakkını bunlara ezdirmeyeceğiz. Demokrasinin güçlenmesi için, Cumhuriyet değerlerinin ilelebet yaşatılması için örgütlü mücadelemizi ister seçim olsun, ister olmasın, bizler sürdürmeye kararlıyız. 
Cumhuriyet kenti Artvin’den bir kez daha sesleniyoruz: Biz bu Taliban zihniyetine karşı, kadını dışlayan, eve hapsetmek isteyen, insan yerine koymayan bu diktatör ve onun memurlarına geçit vermeyeceğiz. 
CHP Artvin İl Kadın Kolları seçimlerini Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirdi. Aradan 3 ay gibi bir zaman geçti. Bu süre içerisinde biz İl Yönetimi ve Merkez İlçe Başkanımız Sayın Meryen Yıldırım Yönetim kurulu üyeleriyle çalışmalarımızı başlattık ve aktif olarak yürütüyoruz.
SAYIN GENEL BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİK
Geçtiğimiz ay CHP Artvin İl Örgütü olarak Ankara’ya Genel Merkezimize bir ziyaret gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolu Genel Başkanı Hilal Dokuzcan  ve partimizin yönetim kademeleriyle bir aya geldik. Yoğun gündemlerine rağmen bizlere zaman ayırdılar. Öncelikle Genel Başkanımız sizlere selam yolladı. Bu vesile ile sizlere iletmek isterim. Genel Merkezi’mizde Artvin için ‘ Ne Yapılabilir?’ şeklinde görüşmelerimiz oldu. Genel Merkez Artvin’de yaptığımız çalışmalardan dolayı bizleri tebrik etti. Her türlü yardıma hazır olduklarını bildirdiler.
Genel Başkanımız ve partimizin yöneticileri bizlere; “ Geçmiş dönemde yapılan hatalardan ders almalıyız. Geçmişteki parti için kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakmalıyız. Hatalarımızdan ders alıp geleceği bakmalıyız. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor…” dediler. O yüzden biz diyoruz ki Mart 2014 Mahalli Yerel Seçimlerde partimizin yaşadığı parti içi sorunları bir kenara bırakacağız, hatta unutacağız. Artık ben değil biz diyeceğiz. Ülke elden gidiyor. Kadın Kollarımız, Türkiye Cumhuriyetinin tüm yurttaşlarını ‘CHP’nin Birleştirici Gücü’ altında toplamak ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni 2015 yılında iktidara taşımak için; erkeği-kadını, genci-yaşlısı, beraber, omuz omuza yürüyoruz. 
Yerel olarak CHP Artvin Kadın Kollarının 3 aylık yaptığı bazı faaliyetleri sizlere aktarmak istiyorum. 
Bunlar: 
-Ayda bir kez geniş katılımlı üye toplantısı yapıyoruz ve karşılıklı bilgi akışı sağlıyoruz. 
-Sosyal ağ facebook sayfamızı açtık. Yaptığımız çalışmaları belgeleyip bu sayfadan paylaşarak daha büyük bir kitleye ulaşıyoruz. 
-Sadece Yönetim Kurulu üyeleri olarak çalışmıyoruz. Diğer üyelerimizde çalışmalarımıza gönüllü olarak katılıp bize büyük manevi destek sağlıyorlar. 
-Her hafta hastane ziyaret gerçekleştiriyoruz. Hastaların dertlerini dinliyoruz. 
-Özel gün ve haftalarda etkinlikler düzenliyoruz. 
-Engelli yurttaşlarımız ve ailelerine ulaşmaya çalışıyoruz. 
-Evlerinde dışarı çıkmayan yatalak hastalarımızı ziyaret ediyoruz. 
-Fakir ve yardıma muhtaç kimseleri tespit ediyoruz, elimizden geldiği kadar ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. 
-Geçmişte partiye küsmüş, kırgınlığı bulunan üyelerimizi partiye davet edip ortak mücadelemize destek vermelerini istiyoruz. 
Bundan sonra yapacağımız faaliyetler arasına esnaf ziyaretlerini alacağız. İlçe kadın kollarımızla daha sık bir araya geleceğiz. 
Biz seçim dönemi sahaya çıkan bir örgüt değil, sürekli, gece gündüz, yaz-kış demeden çalışan CHP’nin iktidar için çalışan bir örgüt olacağız. Sizlerin huzurunda söz veriyoruz. 
ŞEHİT POLSİMİZE ALLAH’TAN RAHMET YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM
Sözlerimin sonunda; geçtiğimiz gün İstanbul’da bir polis merkezine yapılan intihar saldırısında şehit olan polis memuru Kenan Kumaş’a Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. 
Ayrıca Çarşamba günü Fransa’da yaşanan ve basın kuruluşunu hedef alan terör saldırısını nefretle kınıyorum. Terörün, dini, dili, ırkı, ülkesi, yeşili, beyazı olmaz. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. 
CHP Artvin Kadın Kolları olarak Ulu Önder Atatürk’ün “ Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ sözü ile bitirmek istiyorum.      
CHP’nin Birleştirici Gücü 2015 yılında kadınların desteği ile iktidar olacaktır. Hepinizin yeni yılını kutluyor, örgütüm adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.  İletişim adresimizi veriyorum. Düşüncesi olan, bize yazmak isteyen, dilek ve şikâyetlerinizi vereceğim adreslerimize iletmeniz yeterli.
e-posta: kurulgulsen@gmail.comfacebook.com: CHP Artvin Kadın Kollarıİletişim: 0 506 279 08 99
 Konuşmaların ardından İlçe başkanları ve yönetimleri birlikte günün anısına fotoğraf çektirdikten sonra toplantı sona erdi. Toplantıda il başkanı Ali Yücel Kurt’ta bir konuşma yaptıktan sonra soru cevap bölümüne geçildi. Bu bölüm basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

ARTVİN ÖZGÜR-SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: CHP

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright