BAŞKAN FEHMİ MUTLU'NUN TESTİ POZİTİF ÇIKTI. KENDİSİNİ KARANTİNAYA ALDI!. | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> BAŞKAN FEHMİ MUTLU'NUN TESTİ POZİTİF ÇIKTI. KENDİSİNİ KARANTİNAYA ALDI!.17.09.2020 11:13

BAŞKAN FEHMİ MUTLU'NUN TESTİ POZİTİF ÇIKTI. KENDİSİNİ KARANTİNAYA ALDI!.

BAŞKAN FEHMİ MUTLU'NUN TESTİ POZİTİF ÇIKTI. KENDİSİNİ KARANTİNAYA ALDI!.


Artvin'de Corona vakaları devam ediyor. birçok insan çağın illetine yakalanıyor son olarak Artvin Çağdaş Eğitim Derneği kurucu başkanı ve esnaf Fehmi Mutlu'ya da COVIT-19 teşhisi kondu. ailesiyle birlikte pozitif çıkan Mutlu ailece kendilerini karantinaya aldı.


Bu haber 528 kez okundu.

Artvin'de Corona vakaları devam ediyor. birçok insan çağın illetine yakalanıyor son olarak Artvin Çağdaş Eğitim Derneği kurucu başkanı ve esnaf Fehmi Mutlu'ya da COVIT-19 teşhisi kondu. ailesiyle birlikte pozitif çıkan Mutlu ailece kendilerini karantinaya aldı. 14 gün evinde takibi yapılacak.
Fehmi Mutlu virüsün sürekli yayıldığını ve her zaman bulaşma riskinin yüksek olduğunu belirterek:
2019 yılının son aylarında Çin'de ortaya çıkan koronavirüs covid-19 ne yazık ki bütün dünyada etkisini sürdürüyor ne kadar dikkat etseniz bir sekilde sizi yakalıyor virüs maalesef hem yaşam kalitemizi düşürdü hem de her alanda ekonomide sosyal ilişkilerde insani yaşam koşulları mızda olumsuz etkiler yapmaya devam ediyor.
Bende rahatsızlanınca hemen testi mi yaptırdım toplumdan kendimi izole ettim eşime de yaptırdık O da pozitif çıktı ve ailece Karantina dayız benim Artvin halkına ve topluma söyleyeceğim şeyler var.
Lütfen duyarlı olalım Bunun şakası yok Ben tutunmam ben yakalanmam demeyin Bakın ben çok dikkat etmeme rağmen yakalandım Çünkü siz dikkat edersiniz aile bireylerini izden birisi dikkat etmez aileye bulaşır toplum dikkat etmez topluma bulaşır çok basit kuralı var: 
 Buna yakalanmamak için herkes Dikkat ederse koronavirüs diye bir şey kalmaz . 
maske takacağız,  mesafenizi koruyacağız, hijyenimize dikkat edeceğiz, bu kadar. Ekstra bir şey yapmayacaksınız.  
Aslında Çağın vebası dedikleri bu virüs geçmişteki salgın virüslere baktığımızda en masum olanıdır. Çünkü çok basit tedbirlerle ortadan kaldırılabilir. Bunu bile başaramıyorsak burada yöneticiler, bürokratlar,vatandaşlar olarak bizler, hepimiz bir kendimizi sorgulayalım. Bireysel hijyen ve duyarlılık, topluma yansır. O zaman başarırız.
Son sözüm; çok değerli sağlık çalışanlarımıza ve doktorlarımızadır. Biz hastalanıyoruz onlara gidiyoruz,  onları da hasta ediyoruz. Sağlık çalışanlarımız, doktorlarımız,  muhteşem İnsanlar. Buna rağmen canla başla fedakârca çalışıyor.
Buradan sağlık çalışanlarımıza doktorlarımıza saygılarımı selamlarımı gönderiyorum. İyi ki varlar. Doktorlarımız bizim baştacımız, herşeyimiz. bir doktor yetiştirmek kolay mı sağlık çalışanlarımızla birlikte biz bu salgını yeneriz.
 Başka kimseye ihtiyacımız yok. Yeter ki her şeye siyaset karışmasın. bilim kurulları özgürce kararlarını bilim ışığında verebilsin. İşte o zaman hiç sorun kalmaz diyor,  herkese sağlıklı günler diliyorum Beni telefonla arayıp Geçmiş olsun dileklerini ileten dostlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum,"dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Öne Çıkanlar haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright