AFAD,  HASAR TESPİTİ YAPTI HEPSİ O KADAR! | Artvin Özgür - Artvin`in haber sitesi.
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> AFAD, HASAR TESPİTİ YAPTI HEPSİ O KADAR!17.01.2015 17:03

AFAD, HASAR TESPİTİ YAPTI HEPSİ O KADAR!

AFAD,  HASAR TESPİTİ YAPTI HEPSİ O KADAR!


6 Ocak tarihinde Artvin Merkez ve ilçelerinde meydana gelen şiddetli rüzgar nedeniyle birçok evin ,ve kamu kurumlarının çatıları uçmuş, esnafın tabelaları düşmüştü. Esnaf ve ev sahipleri bunun doğal bir afet olduğunu, bu yüzden devletin kendilerine yardım etmesi gerektiğini söyleyerek çatı tabela ve araç sahipleri devletten acil olarak ilgi bekliyor.


Bu haber 987 kez okundu.
6 Ocak tarihinde Artvin Merkez ve ilçelerinde  meydana gelen şiddetli rüzgar nedeniyle birçok evin ,ve kamu kurumlarının çatıları  uçmuş, esnafın tabelaları düşmüştü. Esnaf ve ev sahipleri bunun doğal bir afet olduğunu, bu yüzden devletin kendilerine yardım etmesi gerektiğini söyleyerek çatı tabela ve araç sahipleri devletten acil olarak ilgi bekliyor. 

Geçtiğimiz günlerde Artvin kent merkezinde ve ilçelerinde şiddetlirüzgârın etkisiyle çatılar uçmuş, tabelalar düşmüş, bazı araçların maddi hasar meydana gelmişti. Afet’in üzerinden 13 gün geçmesine rağmen vatandaşlara her hangi bir yardım eli uzatılmadı. 

Özellikle çatıları uçan vatandaşların birçoğu kendi imkânlarıyla bu işin üstesinden gelse de bir bölümünün ise mağduriyeti giderilmedi. Afet’in ardından havalarında kötü olması yağan yağmur ve kar nedeniyle birçok evin çatısında su geçmesine sebep oldu. Bu gibi durumlarda vatandaşlara yardım eli uzatan Artvin Valiliği veya Artvin Belediyesi şu ana kadar sadece hasar tespit çalışması yaptı. 

Yapılan çalışma kapsamında Rüzgar ve Fırtına Afeti İlimiz Merkez, Murgul, Ardanuç ve Şavşat ilçelerinde etkili olan aşırı rüzgar ve fırtına afeti sebebiyle toplamda 437 adet Konut, Resmi Kurum, Ticarethane, Araç, Ahır ve Samanlıkta maddi hasar oluşmuş olup hasar tespit çalışmaları gerçekleştirildiği öğrenildi. Fakat mağdur vatandaşların beklediği yardım ekli daha uzatılmadı.  Vatandaşlar; “Hava şartları belli, Kış mevsiminin ortasındayız, Eğer biz devleti beklersek baharı göremeyeceğiz. Çünkü hiç aceleleri yok. İnsanlar soğukta ne yapıyor, nasıl yaşıyor çok fazla dert etmiyor olacaklar ki, hele hasar tespitinden başka bir açıklama yok. Bu geçmişte de böyle oldu, şimdi de böyle. Kendi imkânlarımızla, kimimiz bankadan kredi çekerek, kimimiz eş, dosttan yardım alarak onarımlarımızı yapıyoruz. Ancak bazıları bunları da yapamayacak kadar zor durumda. Hiç olmasa bu insanlara ulaşsınlar” ifadelerini kullandılar.

ARTVİN ÖZGÜR-SAMİ ÖZÇELİK
Diğer Öne Çıkanlar haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.artvinozgur.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright